/ Статті / Зубний камінь і чим він небезпечний

Зубний камінь і чим він небезпечний

зубной камень лечение

Зубний камінь і чим він небезпечний

15 Лютого, 2018

Зуби – невтомні трудівники, яким доводиться багато працювати і постійно відчувати на собі атаки невидимих ​​«ворогів». Ворожа армія спочатку виглядає цілком невинно. М’який, майже непомітний наліт білого кольору, постійно утворюється на поверхні зубів, виникає в результаті розпаду органічних речовин і складається з відмерлих клітин епітелію, залишків їжі і бактерій.

Що відбувається у нас в роті?

Поступово наліт накопичується і призводить до зміни РН-середовища в порожнині рота (з нормальною лужної на кислу). Під дією кислоти в зубної емалі утворюються мікротріщини, які з часом перетворюються в порожнини – тобто розвивається банальний карієс, плачевні наслідки якого всім добре відомі. Бактерії та їх токсини надають шкідливий вплив і на навколишні тканини, починають набрякати і кровоточити ясна, розхитуватися, хворіти і … випадати зуби.

Як же уникнути такого досить трагічного розвитку подій і зберегти здоров’я зубів на довгі роки?

Найпростіший і доступний спосіб боротьби з нальотом – щоденне чищення зубів вранці і ввечері. Але якщо їм нехтувати (т. б. Чистити зуби, коли доведеться, або не чистити зовсім), наліт може перетворитися на зубний камінь. Прискореному утворенню каменів можуть «допомогти» порушення обміну речовин, погане пережовування їжі (наприклад, внаслідок неправильного прикусу або невдалих протезів) і недолік твердої їжі в раціоні харчування. Слина з підвищеним вмістом солей також сприяє швидкому каменеутворенню.

Зубний камінь виявляється спочатку у шийки зуба. Збільшуючись в розмірах, наліт, який затвердів травмує ясна і викликає її хронічне запалення. Пухкі ясна і ясенні кишені – чудовий інкубатор інфекції, а зубний камінь, її носій, проникає дуже глибоко – в кореневу частину зуба. І в такому випадку вже не обійтися без допомоги стоматолога.

Що роблять в таких випадках?

Ще зовсім недавно скам’янілі зубні відкладення представляли велику проблему. Стан справ змінився, коли був винайдений безболісний ультразвуковий метод видалення зубних “каменів”. Суть його зводиться до того, що ультразвук дробить камінь, а вводимий під тиском розчин змиває роздроблені частинки і дезінфікує оброблювані поверхні і навколишні тканини. Процедура проводиться за допомогою спеціального апарату – скелера, забезпеченого різними насадками, які підбираються залежно від форми зуба, кута нахилу і т.п. Це не просто гігієнічна процедура, а дієва профілактика і лікування захворювань ясен, і проводити її доцільно один-два рази на рік. Після зняття зубних відкладень часто з’являється підвищена чутливість зубів. Для запобігання таких неприємних наслідків у багатьох клініках проводять ремінералізуючу терапію і глибоке фторування.

І все ж дуже і дуже багато хто відчуває на собі підступність захворювання ясен – пародонтиту. Від нього страждає більше 60% дорослого населення індустріальних країн. Пародонтит підкрадається непомітно, проявляючи себе кровоточивістю ясен, спочатку легким, але неприємним запахом з рота, оголенням коренів зубів. Ще зовсім недавно такий діагноз звучав як вирок, і дуже часто закінчувався видаленням зубів. При прогресуванні пародонтиту може застосовуватися сучасна методика – глибоке очищення і лікування ясен за допомогою апарату «Vector» з подальшим зміцненням зубного ряду за допомогою спеціальних невидимих ​​шин.

«Vector» – новітній апарат німецького виробництва, який дозволяє дуже глибоко очистити пародонтальні кишені від под’ясневого каменю і бактерій і в прямому сенсі простерилізувати їх. Після цього максимально скорочується кількість мікроорганізмів, відбувається швидке закриття зубоясенних кишень, настає стійка ремісія.

Уважне ставлення до своїх зубів стало ознакою хорошого тону, вихованості, цивілізованості. У той же час значно зросли можливості сучасної стоматології. У переважній більшості випадків вона в змозі позбавити людину від страждань і роками «викоханих» комплексів від невдоволення своїми зубами.

Тисніть кнопки і діліться статтею з друзями!

Для запису на прийом до стоматолога, заповніть форму

Для відправки нам листа, заповніть форму

ПОЛИТИКА КОНФИДЕНЦИАЛЬНОСТИ

Владелец сайта NikaDent.kr.ua (далее NikaDent.kr.ua или Администрация) обязуется сохранять Вашу конфиденциальность в сети Интернет. Настоящая Политика Конфиденциальности, рассказывает о том, как собираются, обрабатываются и хранятся Ваши личные данные. Администрация уделяет большое внимание защите личной информации пользователей. Пользуясь сайтом NikaDent.kr.ua, пользователь тем самым дает согласие на применение правил сбора и использования данных, изложенных в настоящем документе.

Если Вы не согласны с условиями нашей политики конфиденциальности, не используйте сайт NikaDent.kr.ua!

Собираемая информация
Администрация сайта может собирать следующую информацию о пользователях сайта:
- Фамилия, Имя, Отчество
- Адрес электронной почты
- Прочая информация

Использование информации
Ниже описаны некоторые способы использования личной информации пользователя:
- для внутреннего отчета
- для предоставления информации и услуг, которые запрашивает пользователь
- для отправки различной электронной корреспонденции
- для проведения опросов
- для формирования статистических данных

Раскрытие информации Администрация не продает личные данные пользователя и не передает их третьим лицам без согласия на то пользователя. Далее, описаны некоторые случаи передачи личной информации пользователя:
- в случаях, если это требуется органам спецслужб или если это требует законодательство

Прочая информация Дети любых возрастов могут беспрепятственно пользоваться данным сайтом.

Маршрут "Спортивна школа-НікаДент"