/ Послуги / Протезування

Протезування

протезирование зубов

Протезування

18 Лютого, 2018

Протезування зубів в Кропивницькому

Сучасна зубна медицина пропонує широкий вибір для бажаючих відновити зубний ряд або зробити його красивим і привабливим.

Можна відбілити зуби і відредагувати їх розташування брекетами і каппами, поставити вініри, імплантати або коронки.

коронка на зубОстанні якраз є дуже поширеним варіантом лікування. Коронка – це порожнистий зубний протез, прикріплений до зуба або кореня зуба, на штифт, імплантат або на сусідні зуби. Вона повністю імітує цілий, чи не травмований зуб. Існує шість різновидів коронок, які виготовляються в зуботехнічній лабораторії.

Види зубних коронок

 • Суцільнолиті коронки.

Це один з найстаріших, але травмуючих видів протезування. Такі протези виконані з титану, сталі або дорогоцінних металів. Одним з найпопулярніших речовин є золото, яке максимально сумісно з організмом людини і не відторгається їм.

Вони дуже міцні і відносно дешеві, але зовні кидаються в очі і псують загальну картину. При бажанні поставити металеві коронки важливо обговорити з лікарем метод їх виготовлення: вони можуть бути штампуваними на основі стандартних заготовок або виготовлятися за індивідуальним відбитком.

Перший метод неминуче тягне за собою ще більш неестетичний зовнішній вигляд і загрозу постійних запалень під коронкою. У випадку з індивідуально відлитими коронками цих ускладнень немає, але вони можуть викликати алергію.

 • Металокерамічні коронки.

металокерамикаДовговічні (термін служби близько десяти років), міцні, досить естетичні, на вигляд близько наближені до натуральних зубів, що володіють адекватним співвідношенням ціни та якості. Однак вони недостатньо гарні для установки на передній зубний ряд, метал може просвічувати з-під кераміки і викликати алергію або відторгнення. Також реставровані зуби доводиться сильно травмувати: обробляти під коронку, видаляти нерви і пломбувати канали.

 • Керамічні коронки, або безметалова кераміка.

керамическая коронкаДорогі і міцні, красиві і відрізнити від натуральних зубів дуже важко. Виготовляються з чистої кераміки – порцеляни (рекомендуються для різців, так як дані протези злегка тендітні) або на основі неметалевого каркаса. Найкращим матеріалом для створення таких коронок є оксид цирконію. Чисто порцелянові коронки можна використовувати для створення мостовидних протезів. Вони також розрізняються за методом виробництва: їх можна виготовити шляхом пошарового нанесення порцелянової маси або за допомогою литого пресування, що більш надійно в довгостроковій перспективі.

 • Металеві коронки з цирконієвим напиленням.

Це набагато більш бюджетний варіант використання цирконію. Верхнє покриття з нього гарантує відсутність ускладнень, характерних для металевих коронок.

 • Цирконієві коронки

циркониевые коронкиЦирконієві коронки для протезування зубів стали використовуватися в сучасній стоматології зовсім недавно.
Такі коронки візуально нічим не відрізняються від природних зубів, що робить їх затребуваними в даній галузі.
Цирконій має високу міцність і є гіпоалергенним матеріалом, що дає високу сумісність з людським
організмом, що дає вагому перевагу перед керамічними коронками.

Знімне протезування.

Однак при наявності високотехнологічних і зручних видів відновлення зубів все ще актуальними є більш бюджетні методи повного або часткового знімного протезування. У чому їх відмінність і які плюси і мінуси вони мають?

 • повний знімний протез. Використовується в ситуації, коли на щелепі не залишилося жодного «рідного» зуба. У цьому випадку немає можливості закріпити протез на жорсткій основі, тому використовуються альтернативні варіанти фіксації. Вони швидше за всіх приходять в непридатність, в середньому через 3 роки. Це пояснюється тим, що жувальне навантаження передається з ортопедичної конструкції на альвеолярні відростки (ясна). За невеликий час це призводить до їх зменшення по висоті – атрофії. Поступово конструкція все менше відповідає тканинам протезного ложа, що наближає заміну протеза. Ще однією проблемою цього виду протезування є досить квола фіксація. Але вирішити її досить легко за допомогою установки міні-імплантатів;
 • частково-знімний протез застосовується при втраті одного або декількох зубів. Часткові знімні протези з акрилу фіксуються кламерами (своєрідними гачками) з дроту, які охоплюють збережені крайні зуби – опори. При виборі цього виду протезування варто враховувати, що кламера будуть чітко видимі, тому що опорні зуби, на які кріпиться конструкція, розташовані в зоні посмішки. Цей вид трохи програє в естетичності, але зате більш надійний і довговічний. Це єдиний варіант, коли немає можливості встановити міст або імплантати.

Простота у виготовленні знімних протезів дозволяє їм залишатися самим бюджетним варіантом в протезуванні, які мають при цьому багато мінусів, таких як:

 • великий розмір;
 • зміна артикуляції мови і погіршення смакової чутливості через приховування базисом смакових рецепторів піднебіння;
 • тривалий період звикання;
 • нетривала фіксація протеза на нижній щелепі.
У стоматологічній клініці НікаДент можна проконсультуватися з приводу установки різних видів знімних протезів, таких як:
 • Акрилові знімні протези;
 • Зубні протези з нейлону;
 • Бюгельні протези;
 • Знімний протез на імплантатах;
 • Повний знімний протез, виготовлений за технологією BPS;
Тисніть кнопки і діліться статтею з друзями!

Для запису на прийом до стоматолога, заповніть форму

Для відправки нам листа, заповніть форму

ПОЛИТИКА КОНФИДЕНЦИАЛЬНОСТИ

Владелец сайта NikaDent.kr.ua (далее NikaDent.kr.ua или Администрация) обязуется сохранять Вашу конфиденциальность в сети Интернет. Настоящая Политика Конфиденциальности, рассказывает о том, как собираются, обрабатываются и хранятся Ваши личные данные. Администрация уделяет большое внимание защите личной информации пользователей. Пользуясь сайтом NikaDent.kr.ua, пользователь тем самым дает согласие на применение правил сбора и использования данных, изложенных в настоящем документе.

Если Вы не согласны с условиями нашей политики конфиденциальности, не используйте сайт NikaDent.kr.ua!

Собираемая информация
Администрация сайта может собирать следующую информацию о пользователях сайта:
- Фамилия, Имя, Отчество
- Адрес электронной почты
- Прочая информация

Использование информации
Ниже описаны некоторые способы использования личной информации пользователя:
- для внутреннего отчета
- для предоставления информации и услуг, которые запрашивает пользователь
- для отправки различной электронной корреспонденции
- для проведения опросов
- для формирования статистических данных

Раскрытие информации Администрация не продает личные данные пользователя и не передает их третьим лицам без согласия на то пользователя. Далее, описаны некоторые случаи передачи личной информации пользователя:
- в случаях, если это требуется органам спецслужб или если это требует законодательство

Прочая информация Дети любых возрастов могут беспрепятственно пользоваться данным сайтом.

Маршрут "Спортивна школа-НікаДент"